Альтернативні форми присутності міжнародних компаній в Україні

CHGroup logo

Особливості розвитку міжнародного бізнесу в Україні відбуваються в умовах ринкової трансформації національної економіки. Тому загальноекономічні фактори перш за все впливають на локалізацію міжнародного бізнесу.

Компанія CHGroup – єдина компанія в Україні, яка допомагає в локалізації міжнародного бізнеса на українському ринку та на ринках країн близького зарубіжжя, адже головний підхід компанії – нестандартні, гнучкі рішення, навіть в кризових умовах.

Тарас Чабанівський, директор та засновник компанії CHGroup розповів представникам медіа ресурсу ht.ua про основні нюанси виходу та/або повернення міжнародного бізнесу на ринок України, і чому такі послуги зараз користуються попитом.

Так, за словами Тараса Чабанівського, економічна ситуація в країні знаходиться не в кращому стані, і це безпосередньо впливає в тому числі і на те, що відбувається на ринку ІТ-периферії. Компанії продовжують замінювати зношене обладнання, але в більшості випадків – на низькорівневі і більш дешеві пристрої, сподіваючись тим самим зменшити свої інвестиції в умовах нестабільної економіки.

Крім того, Тарас зазначив, що компанії, які торгують електронною продукцією «в торбах», без сплати податків, з найближчих європейських країн-сусідів, стали більш відкрито заявляти про себе, використовуючи відомі інтернет-майданчики поряд з офіційними представниками тих же брендів.

Однак, незважаючи на всі негативні фактори, Україна є країною, де розвивати бізнес потенційно цікаво (населення, географічне положення і т.д.). На сьогоднішній день міжнародний бізнес знаходиться в стані очікування позитивних сигналів для початку активних інвестицій. За думкою експерта, міжнародний бізнес намагається все ж залишатися в полі зору споживачів (клієнтів), щоб не втратити своє місце на ринку України в той час, коли значущі інвестиції стануть виправдані.

Команда CHGroup спеціалізується на послугах із всебічної підтримки міжнародних компаній з технологічними продуктами, які не готові бути присутнім безпосередньо на ринку через локальний офіс або представництво. Консалтинг полягає як в наданні аналізу ринку, так і в повноцінному стратегічному супроводі бренду.

«Ми починаємо наші проекти з повного «занурення» в особливості ведення бізнесу компанії-клієнта, здійснюємо всебічний збір інформації і аналізуємо отриману інформацію відповідно до реалій ринку, де вендор, тобто виробник, прагне реалізувати присутність свого бренду. Це може бути як ринок України, так і країни близького зарубіжжя, адже досвід роботи команди CHGroup охоплює ведення бізнесу на територіях восьми країн одночасно» – зазначив Тарас Чабанівський.

Унікальність компанії CHGroup полягає ще в тому, що в неї немає конкурентів на ринку. Послуги, які надає компанія – абсолютно новий вид продукту. Існуючі партнери того чи іншого бренду не є конкурентами навіть при наявності у них ексклюзивних прав на будь-який бренд. Завдання CHGroup – здійснювати підтримку і посилювати позиції вже існуючих (або нових) партнерів бренду, посилювати підтримку існуючого каналу і його розширення.

Тарас також зазначив, що сегмент продукції, з якою працює CHGroup – корпоративний. Компанія виступає одним із лідерів ринку в цьому сегменті завдяки спільній роботі з системними інтеграторами національного рівня і ключовими замовниками IT-ринку (банківський сектор, телекоми, державні структури та установи і ін.).

Міжнародні компанія, які прагнуть самостійно вийти або повернутися на ринок можуть зустрітися з низкою ризиків, перешкод та нюансів. Серед найпоширеніших ризиків при локалізації бренду – відкриття повноцінного офісу або представництва з усіма наслідками: 1) значні фінансові інвестиції, 2) витрати часу та фінансові витрати в підборі кваліфікованого персоналу, 3) побудова каналу дистрибуції і дилерської мережі та багато іншого.

«CHGroup всебічно супроводжує міжнародні компанії з технологічними продуктами, які ще не готові повноцінно бути присутніми безпосередньо на ринку через локальний офіс або представництво» – коментує Тарас.

На сьогоднішній день компанія CHGroup робить впевнені кроки на шляху до зростання і розвитку, ведуться переговори з декількома міжнародними продуктовими ІТ-компаніями, які раніше не були представлені в Україні.

17.04.19

Джерело новини: hi-tech.ua